W czym do ołtarza?

suknia

Szeroko rozumiana moda ślubna rządzi się swoimi własnymi prawami wypracowanymi przez lata mieszania się różnych tradycji. Jeśli chodzi o kolor sukni ślubnej, początkowo był dozwolony niemal każdy z wyjątkiem czerni i czerwieni. Dopiero w ubiegłym wieku na stałe weszła biel, która z pewnymi wyjątkami, dominuje do dnia dzisiejszego.

Biały kolor kojarzy nam się bowiem z niewinnością i delikatnością, którą powinna charakteryzować się każda panna młoda. Jednak każda moda ewoluuje i dostosowuje się do danych czasów i obyczajów. Śnieżna biel nie jest już absolutnie obowiązkowa. Salony mody ślubnej oferują cudowne kreacje w delikatnych odcieniach beżu, écru, brzoskwini i różu. Możemy też natrafić na połączenie białej sukni z dodatkami w różnych kolorach – srebrnym, bordo, a nawet czarnym. Z reguły takie urozmaicenia dodawane są na specjalne życzenie klientek.

Ślubne dodatki

Poza ślubną suknią panna młoda z reguły zakłada szereg dodatków. Jeszcze kilka lat temu welon był obowiązkowym takim dodatkiem do ślubnej kreacji, obecnie używany jest coraz rzadziej. Czym możemy przystroić głowę i włosy zamiast welonu? Bardzo popularne są wianki, od skromnych i delikatnych z drobnymi kwiatuszkami, po bogate i takie uplecione z naturalnych kwiatów. Te drugie stanowić będą idealny dodatek do sukni w stylu boho i ślubu na łonie natury.

Poza wiankami, coraz większą popularnością cieszą się tzw. fascynatory, czyli nieduża ozdoba na głowę doczepiana za pomocą spinek lub grzebyka. Wersja z woalką jest doskonałą alternatywą dla ślubnego welonu. Nie plącze się, nie zaczepia, nie jest targany na wietrze i o wiele wygodniejszy niż długi welon, który potrafi sprawiać kłopoty.

Trzecim rozwiązaniem, jeśli o ozdobę głowy chodzi, jest wplatanie drobnych elementów we fryzurę. Najczęściej są to sznureczki z niedużymi koralikami, kwiatkami czy kryształkami. To idealne rozwiązanie do sukni bogato zdobionej, w ten sposób nie popadniemy w przesadę i nie będziemy przytłaczać sylwetki nadmiarem dodatków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *