Tkaniny na suknie ślubne

suknia

Dobieramy kreację

Jeszcze nie tak dawno, w modzie, panowało przeświadczenie, iż dla pań w rozmiarze plus size, na suknie ślubne koronka nie jest najlepszym wyborem. Powodem takich opinii była głównie faktura koronek produkowanych kilka lat temu. Były one grube, sztywne i ciężkie, a po drobnym umarszczeniu mocno odstawały, dodając zawsze po kilka centymetrów w obwodach. Sprawiało to, iż koronkowe sukienki, jeśli nie były mocno dopasowane, dobrze prezentowały się jedynie na bardzo szczupłych paniach.

Obecnie produkowane koronki są niezwykle lekkie, cienkie i delikatne, przez co idealnie nadają się na długie suknie ślubne. Ze względu na ich przezroczystość, wymagane są spodnie warstwy, które jednak nie powodują nadmiernej ciężkości całej kreacji, dzięki nowym technologiom dodającym lekkości wielu tkaninom i koronkom właśnie.

Coraz więcej projektów powstaje właśnie z myślą o paniach, które posiadają bardziej konkretne kształty i tu, projektanci stawiają na delikatne koronki. Łączenie koronkowej góry z wielowarstwową, muślinową bądź tiulową spódnicą, dodaje eteryczności i lekkości, w przeciwieństwie do sukni wielowarstwowej z grubszego materiału.

Innymi tkaninami, z których szyje się suknie ślubne, są krepa i satyna. Ta druga charakteryzuje się dość mocnym połyskiem, a więc przy komponowaniu dodatków warto już unikać wszelkich błyszczących rzeczy, by nie popaść w „kiczowatość”. Krepa natomiast, idealnie pasuje na dopasowane długie kreacje z długim rozporkiem z przodu i trenem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *