Nowa czy używana?

Planując własny ślub musimy wziąć pod uwagę całe mnóstwo różnych aspektów. Jednym z nich, i to niezwykle istotnym, jest wybór sukni ślubnej. Co bierzemy pod uwagę wybierając suknię? Z pewnością pora roku będzie istotna, nasz gust, figura i przede wszystkim cena.

Ceny sukien ślubnych potrafią przyprawić o zawrót głowy, gdyż nowa suknia zakupiona w salonie i szyta na miarę to wydatek nawet kilku tysięcy złotych.

Ponieważ jest to kreacja, którą zakładamy tylko jeden raz w życiu, portale sprzedażowe roją się od ofert sukien w przeróżnych cenach i modelach. Przedział cenowy na takich portalach jest doprawdy ogromny. Najtańsze sukienki można nabyć już za 200 zł, najdroższe natomiast dochodzą do 2500 zł. Jednak do tej ceny dodać trzeba jeszcze tzw. koszty ukryte. Musimy się bowiem liczyć z tym, iż jest to suknia używana, a więc z pewnością będą wymagane poprawki, doprasowanie do naszej figury, naprawienie ewentualnych uszkodzeń i wywabianie różnych plam.

W podobnych cenach kształtuje się wypożyczenie sukni z wypożyczalni. Tutaj musimy natomiast pamiętać, by rezerwacji dokonać przynajmniej pięć miesięcy wcześniej.

Jeśli bardzo nam zależy na nowej sukni, nie używanej, a mamy ograniczony fundusz, zawsze możemy skorzystać z usług krawcowej. Ceny sukni ślubnej szytej na miarę w małym zakładzie krawieckim zaczynają się od kilkuset złotych w górę. W przypadku takiego zamówienia każdy aspekt ma wpływ na cenę. Rodzaj tkanin i ich ilość, stopień trudności wykonania, ilość i rodzaj naszywanych dodatków: koronki, kamienie, perełki itp.

Może jednak z salonu

Decydując się na renomowany salon sukien ślubnych otrzymujemy, poza samą wymarzoną kreacją, gwarancję wysokiej jakości wykonania i oryginalny projekt. Pracownicy zaopiekują się nami na każdym etapie, od wyboru modelu zaczynając, po dostawę gotowej kreacji kończąc. Nie musimy się martwić zakupem tkanin i dodatków, szukaniem najlepszej krawcowej do naniesienia poprawek na ostatnią chwilę, czy właściwym prasowaniem, wszystkim zajmą się specjaliści.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *