Niecodzienna moda

suknia ślubna

Charakterystyka mody ślubnej

Sezonowość w modzie jest czymś absolutnie normalnym i temat ten nie omija również mody ślubnej. Pojawia się moda na konkretne kroje, na kolory, na rodzaje tkanin. Rynek odzieżowy całkowicie podporządkowany jest modzie, trendom wyznaczanym odgórnie, a większość z nas przyjmuje ją bez większych trudności.

Moda ślubna ewoluuje w swoim własnym tempie i podąża swoimi własnymi torami, głównie dlatego, iż nie jest to moda noszona na co dzień. Charakteryzuje się zupełnie innym typem kroju, odświętnością i ograniczoną paletą barw.

Ślubne kreacje szyte są głównie z satyny, szyfonu, tiulu, muślinu, organzyny czy też koronek. Rodzaj i grubość użytego materiału przede wszystkim zależy od kroju sukni. Im więcej warstw bowiem, tym cieńsza powinna być tkanina, by suknia nie przytłaczała swym ciężarem oraz nie krępowała ruchów.

W ciągu ostatnich kilku sezonów, najmodniejszym materiałem w tej dziedzinie, stały się koronki. Ten delikatny, wzorzysty i przezroczysty zarazem materiał, nadaje niezwykłego charakteru każdej sukni, bez względu na to, czy uszyta jest z niej w całości, czy tylko częściowo. Suknia ślubna góra z koronki, to częstsze połączenie niż mająca tylko dół koronkowy. Tego drugiego zestawienia raczej się nie praktykuje. Koronki ze względu na swą bogatą fakturę mają za zadanie ozdabiać, gdyby natomiast znalazły się wyłącznie w dolnej części spódnicy odciągnęłyby uwagę od twarzy i stworzyły widoczną dysproporcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *