Moda ślubna w męskim wydaniu

suknia ślubna

Moda ślubna to temat, który z reguły odnosi się do sukni ślubnej panny młodej, ale co z panem młodym? Przecież wypada by mężczyzna na własnym ślubie również był odpowiednio ubrany. Chodź to suknia ślubna jest zawsze tematem numer jeden każdego wesela, i jest ogólnie komentowana jeszcze przez długi czas po weselu, a po zachwytach i komentarzach przychodzi czas na „obgadywanie” pana młodego.

Strój ślubny pana młodego w sumie od zawsze jest taki sam, a mianowicie garnitur dwu lub trzyczęściowy, krawat lub muszka. Jedyne co ulega zmianom dyktowanym przez ogólną modę męską to krój marynarki i spodni.

Moda ślubna męska właściwie nie posiada żadnych ograniczeń w kwestii kolorystycznej. W przeciwieństwie do sukni ślubnej mężczyzna może ubrać garnitur w każdym kolorze, istotne jest tylko by spodnie miały długie nogawki, a marynarka długi rękaw, i tak, marynarka jest obowiązkowa, nie wypada bowiem iść do ołtarza w samej koszuli.

Za mundurem panny sznurem

Ciekawym rozwiązaniem w przypadku ślubnego ubioru dla mężczyzny jest możliwość pójścia do ołtarza w uniformie. Jeśli pan młody jest policjantem, strażakiem, górnikiem czy żołnierzem, zamiast kupować garnitur do ślubu może założyć swój mundur galowy.

W ten sposób dodatkowo nada wyjątkowości w ten niezwykły dzień. Taki uniform jest zawsze niezwykle elegancki, wyróżnia się w tłumie bardziej niż najlepiej odszyty garnitur, a jeśli dodatkowo zawiesi się zdobyte medale lub odznaczenia podnosi to jeszcze bardziej jego wyjątkowość.

Innym rodzajem uniformu, który mężczyzna może założyć do ślubu jest tak zwany strój ludowy. Każdy kraj posiada strój charakterystyczny dla danego regionu. Choć stroje ludowe wyszły z użytku jako odzież codzienna, to wielu ludzi kultywuje tradycje na różnego rodzaju imprezach oraz podczas organizacji tradycyjnych ludowych ślubów. Jeśli oboje narzeczonych pochodzi z tego samego regionu wówczas razem decydują się wystąpić w takim stroju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *