Harmonogram ślubny

Kiedy zacząć przygotowania?

Każdą część ślubnych przygotowań możemy podzielić na czasowe etapy:

– 12 miesięcy przed ślubem to czas, który zaczynamy od rezerwacji sali, fotografa bądź kamerzysty. Z każdą z tych firm podpisuje się umowę.

– 11 do 6 miesięcy – w tym okresie młoda para planuje w co się ubierze. Można wybrać
się do salonu i skorzystać z porad fachowców, jaka suknia ślubna jest odpowiednia
dla naszej figury. Warto też zrobić próbny makijaż i fryzurę. W tym czasie powinniśmy
też przygotować listę gości weselnych, wybrać zaproszenia, auto do ślubu. Odbywamy nauki przedmałżeńskie, zbieramy potrzebne dokumenty do ślubu.

– 5 do 3 miesięcy – to czas wyboru świadków i obrączek. Zaczynamy rozwozić zaproszenia, możemy wybrać piosenkę na pierwszy taniec i skorzystać z pomocy instruktora w doborze choreografii.

– ostatnie 2 miesiące – dopracowujemy szczegóły w związku z salą i menu.

– miesiąc przed, to ostatnie poprawki krawieckie, szykowanie dodatków, to też ostatnia chwila na zamówienie noclegów dla gości. Warto zaplanować wieczór panieński
i kawalerski.

– ostatni tydzień – możemy omówić szczegóły ślubu i wesela ze świadkami, poinformować co będzie należało do ich obowiązków. Robimy plan ślubu, jak będzie przebiegał
ten dzień. Robimy plan usadzenia gości przy stole. Zawozimy na salę wszystkie potrzebne rzeczy i produkty. To ostatni czas na manicure i pedicure.

– dzień przed ślubem przede wszystkim należy się wyspać, uspokoić i mieć pozytywne nastawienie, wtedy wszystko się ułoży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *