Czy warto wybrać model zeszłoroczny?

           Co ma wpływ na cenę sukni ślubnej

Wybierając suknię ślubną zawsze sugerujemy się pewnymi czynnikami, które w danym momencie mają dla nas znaczenie. Mogą to być: pora roku na jaką przypadnie dzień ślubu, miejsce ślubu i wesela oraz, oczywiście, cena.

Na cenę sukni ślubnej wpływ ma przede wszystkim rodzaj i jakość tkanin, z których suknia zostanie uszyta oraz rodzaj projektu. Oczywistym jest, iż najnowsze projekty, takie, które dopiero wyszły spod pióra designera, będą wyceniane najwyżej. W końcu to modele inspirowane najnowszymi trendami, takie, których jeszcze nikt wcześniej nie miał na sobie.

 

             A może trochę starszy model…?

Jeśli chcemy sprawdzić różnice w cenach pomiędzy ślubnymi sukniami z tego roku a zeszłorocznymi warto wyszukać w internecie hasło: cena sukni ślubnych 2018. Dzięki temu będziemy mieć rozeznanie w aspekcie układania się cen. Nie ma bowiem gwarancji, iż modele zeszłoroczne będą tańsze niż te najnowsze. Nie jest również powiedziane, że starsze modele sukien w nowym sezonie będą passe. Kolekcje sukien ślubnych bowiem, rządzą się swoimi własnymi prawami.

Zawsze będzie to biel, ewentualnie odcienie écru, bądź delikatnego różu. Resztę, jak długość, gorset bądź jego brak, obecność krynoliny, warstwy materiału, koronki, krój… dobieramy zawsze do figury panny młodej. Moda czy sezon nie mają tutaj większego znaczenia.

 

             Suknia idealna

Gotowy egzemplarz sukni ślubnej, taki typowo „zdjęty z wieszaka” zawsze będzie się odznaczał niższą ceną niż suknia szyta typowo na wymiar i pod indywidualne zamówienie. Tak jak w każdej innej branży, wszystkie pojedyncze elementy dodawane lub modyfikowane na życzenie klienta mają wpływ na wzrost ceny. Im więcej eleganckich ozdób, naszywanych kamieni i koronek, tym wyższe koszty.

Jeśli przeglądając aktualne oferty salonów mody ślubnej nie natrafimy na model, który nas urzeknie, zawsze warto sprawdzić starszą ofertę. Nigdy nie wiadomo czy nie kryje się tam nasz wymarzony model sukni ślubnej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *